29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W tym roku do tej akcji przyłączyły się 3882 szkoły, w tym 166 z innych krajów m.in. z Urugwaju, USA, Jamajki czy Kolumbii.

Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Już tydzień wcześniej zaczęliśmy przygotowania do akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Codziennie na matematyce mnóstwo zadań, łamigłówek, uzupełnianek, gier, bączek matematyczny, królowie skakanki, piłkarze matematyczni. Robiliśmy też plakaty, gazetki, ogłoszenia i dekoracje. Nie obyło się też bez eliminacji na egzaminatorów. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy egzaminatorom: Rafałowi, Grześkowi, Natalce, Pawłowi, Michałowi, Adamowi, Bartkowi i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy p. Agnieszce Wysokińskiej za zorganizowanie tej imprezy w naszej szkole i za sprawne przeprowadzenie tego święta.

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43